Sprzęt na siłownię domową – o czym należy pamiętać?

Sprzęt na siłownię domową – o czym należy pamiętać?

Badania pokazują, że coraz więcej Polaków zaczyna dbać o własne zdrowie. Ludzie chętniej zmieniają nawyki żywieniowe oraz troszczą się o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nie brakuje osób, które zapisują się też na siłownię czy do klubu fitness. Ostatnio coraz popularniejszym rozwiązaniem jest trenowanie w zaciszu własnego domu czy mieszkania. Bez wątpienia domowa siłownia to oszczędność czasu oraz pieniędzy – szczególnie w dłuższej perspektywie czasu, ponieważ za pieniądze – które byłyby wydawane na karnet – można kupić sprzęt i mieć go już na własność. Wiele osób zastanawia się jednak jakie elementy są przydatne do trenowania. Maciej podobny dylemat? W takim razie odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym artykule.

Ławka do ćwiczeń

Sprzęt na siłownię powinien być uniwersalny. Bez wątpienia takim elementem jest ławka do ćwiczeń. To urządzenie umożliwia trenowanie zarówno górnych oraz dolnych partii ciała. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy pomocy tego elementu wyciskać sztangę czy pracować z hantlami. Uniwersalna ławka do ćwiczeń to także znakomity przyrząd w aspekcie trenowania mięśni brzucha. Nie może zatem dziwić, że dla wielu osób, które urządzają salę do realizowania jednostek treningowych w domu, jest to pierwszy element na liście.

Stosowne obciążenia

Każda osoba, która zastanawia się nad tym, jaki sprzęt na siłownię domową będzie potrzebny, powinna skupić się również na doborze odpowiednich obciążeń. Trzeba dobierać je umiejętnie, aby trening był jak najbardziej efektywny. Jeśli nie macie w tym temacie odpowiedniej wiedzy, to dobrze jest skontaktować się z kimś bardziej doświadczonym lub na przykład trenerem personalnym itp. Wszystko po to, aby sprzęt na siłownię były prawidłowo dobrany pod kątem aktualnych umiejętności i predyspozycji. Należy zadbać o gryf, hantle oraz obciążenia, które można umieszczać na przykład na zakupionych wcześniej sztangach.

Rowerek stacjonarny

Trzeba zaznaczyć, że ten element służy nie tylko jako przyrząd do wykonywania rozgrzewki. Warto zauważyć, że rowerek stacjonarny jest wykorzystywany także do treningu właściwego. Dzięki niemu mogą być na przykład realizowane jednostki interwałowe lub aerobowe.

Bieżnia

W naszym kraju bardzo popularne jest bieganie, które poprawia wydolność oraz przyspiesza spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupiony sprzęt na siłownię domową zawierał także ten przyrząd.

Wielofunkcyjny atlas – czy warto?

Nie brakuje osób, które kupują atlas. Jest to przyrząd bardzo uniwersalny. Składa się z wielu elementów, które umożliwiają kompleksową pracę nad górnymi oraz dolnymi partiami ciała. Trzeba jednak podkreślić, że dobry, wielofunkcyjny atlas to spory wydatek.

Udostępnij..Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone