Rodzaje ciężarków do ćwiczeń dla kobiet

Coraz większa liczba kobiet stawia obecnie na aktywność fizyczną, a ćwiczenia z obciążeniem wzbudzają wśród wielu pań sporo obaw. Ćwiczenia z ciężarkami pomagają wymodelować sylwetkę i w zasadzie nie trzeba obawiać się zbytniej rozbudowy mięśni, o ile oczywiście nie będzie się przesadzać z ilością ćwiczeń przy użyciu ciężarków. Paniom, które chciałyby rozpocząć przygodę z ciężarkami w domu, poleca się przede wszystkim ćwiczenia z mniejszym ciężarem, a hantle w przypadku kobiet są z reguły inne niż te przeznaczone dla mężczyzn. Takie ciężarki do ćwiczeń są zazwyczaj lżejsze, a także mają inne kolory i kształty.

 

 

Dlaczego warto ćwiczyć z ciężarkami?

Wiele pań narzeka obecnie na bardzo słabe ramiona, co jest efektem niewyćwiczonych mięśni. Z wiekiem ramiona zaczynają niestety wiotczeń, dlatego też panie zakrywają je pod bluzkami z dłuższym rękawem. Aby tego uniknąć, wystarczy poświecić każdego dnia kilkanaście minut na ćwiczenia z ciężarkami, co z pewnością wpłynie korzystnie na stan zdrowia, ponieważ zapobiegnie pojawieniu się w przyszłości osteoporozie.

Ćwiczenia z obciążeniem

Ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem to bardzo dobry sposób na spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ponieważ taki trening zmusza do większego wysiłku. Tylko przy pomocy dodatkowego obciążenia można w krótkim czasie spodziewać się ładnie zarysowanych mięśni, jednak niezbyt rozbudowanych. Jeśli chodzi natomiast o ciężarki, to obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór, ponieważ są one wykonane z różnych tworzyw i mogą mieć odmienne kolory. Jakie jednak ciężarki wybrać?

Ciężarki miękkie

Powinny przypaść do gustu każdej kobiecie, ponieważ ich waga wynosi około 2 kg, pokryte są bardzo przyjemnym materiałem PCV, a z uwagi na niewielki rozmiar idealnie nadają się dla kobiet, które mają małe dłonie.

Ciężarki winylowe

Takie ciężarki zazwyczaj wewnątrz mają betonowy ciężar, natomiast pokryte są z zewnątrz warstwą winylu. Jeśli chodzi o ich wagę, to mieści się ona w granicach od 1 do 5 kg.

Ciężarki z uchwytem

Takie ciężarki mają zwykle rzep, dzięki któremu można je przymocować do dłoni. Ważą zwykle od 0,5 kg do 5 kg i mogą być pokryte warstwą gąbki lub neoprenu. Niestety te wyprodukowane z gąbki po dłuższym czasie użytkowania zaczynają nieprzyjemnie pachnieć, dlatego tez lepszym wyborem będą te wykonane z neoprenu.

Ciężarki gumowe lub żeliwne

Te pierwsze są antypoślizgowe i mogą być w całości wykonane z gumy, jednak bardzo często guma znajduje się jedynie na ich zakończeniach. Z kolei, jeśli chodzi o ciężarki żeliwne, to są one przeznaczone dla kobiet, które od dłuższego czasu ćwiczą. Mogą składać się z talerzy, gryfu i zacisków lub też mogą mieć postać małych hantli.

Udostępnij..Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone